Technologie automatické regulace průtoku (AFC)

Jednoduché vyvažování – na dosah ruky!
Proč byste se měli věnovat vyvažování soustavy?

Vyvážené soustavy jsou až o 35% efektivnější než ty nevyvážené, což pro zákazníka znamená obrovský potenciál úspory energie s rychlou návratností.  

Když je potenciál tak vysoký, proč je tedy až 90% soustav nesprávně vyvážených? 

Protože to není tak snadný úkol. Pro výpočet přesného vyvážení musíte znát strukturu soustavy a délky potrubí. Tyto parametry jsou často neznámé, což vede k předpokladům, nesprávným schématům a nakonec k nevyváženým soustavám.
Ale je zde snadné řešení: AFC technologie

S cílem vyvarovat se nejistých faktorů a umožnit bezproblémové vyvažování soustav vyvinul IMI Heimeier technologii automatické regulace průtoku (AFC) – unikátní v našem oboru.

Jak to funguje?

Technologie je součástí vložky ventilu a instaluje se přímo do spotřebiče – otopného tělesa nebo soustavy podlahového vytápění.
Omezovač průtoku udržuje automaticky hodnotu maximálního průtoku nezávisle na diferenčním tlaku ventilu. Tak se zajistí regulovaný průtok bez překročení jeho nastavené maximální hodnoty a zároveň optimální distribuce tepla celou soustavou.
Zjistěte, co říkají odborníci o AFC technologii.


Pro snadné hydronické výpočty můžete také použít naši aplikaci Hytools.Objevte Hytools


Zjistěte více o AFC technologii pro otopná tělesa: Eclipse.Zjistěte více o AFC technologii pro soustavy podlahového vytápění: Dynacon Eclipse.
AFC technologie