Michał - wspomnienia z Graduate Programme

W 2017 roku aplikowałem na program dla absolwentów oferowany przez IMI. Biorąc pod uwagę moje doświadczenie w inżynierii mechanicznej, wybrałem IMI ze względu na rozległy obszar rozwoju, opcje pracy w międzynarodowych zespołach oraz możliwość zobaczenia, jak inni ludzie pracują w różnych krajach i kulturach w obrębie tej samej firmy. 
Po przejściu kilku etapów procesu rekrutacyjnego i oficjalnego potwieardzenia zatrudnienia byłem już w samolocie lecącym do Birmingham na warsztaty szkoleniowe, na których można było się dowiedzieć wielu rzeczy o firmie, strategii, planowaniu i rozwoju osobistym. Każdego dnia spotykaliśmy się liczną grupą osób z innych krajów i oddziałów IMI w celu poszerzenia swojej sieci kontaktów oraz dzielenia się dobrymi praktykami. Swoją pracę rozpocząłem w dziale R&D w Olkuszu. Krok po kroku z pomocą zespołu zostałem wdrożony w aktualne projekty. Praca z dokumentacją techniczną, oprogramowaniem CAD, testami laboratoryjnymi i raportowaniem wyników to jedne z podstawowych obszarów, którymi się zajmowałem. 


Okolice Kozjanskiego parku, Słowenia
​Zostałem włączony do projektu Value Stream Mappingu w dziale Operations. Projekt w ciągu kolejnych sześciu miesięcy wygenerował znaczne redukcje kosztów pracy oraz strat zgodnie z filozofią TIMWOOD. Niewielki lecz bardzo wydajny zespół szybko pozwolił mi się poczuć jak u siebie w domu. Każdy weekend starałem się wykorzystywać na wycieczki rowerowe lub też dalsze podróże autem.
Po sześciu miesiącach wybrałem się do Słowenii, malutkiego i niezwykle klimatycznego nadmorskiego kraju (tak tak 😊, chociaż linia brzegowa ma niewiele ponad 46km to wciąż można korzystać z dostępu do Adriatyku). 
Mój trzeci placement odbywał się w fabryce w Szwecji gdzie jako członek działu PMO i R&D zajmowałem się wdrażaniem nowych akcesoriów do urządzeń pomiarowych, a także testami, modelowaniem i dokumentowaniem nowych komponentów do prototypowych wersji zaworów równoważąco-balansujących. Raz jeszcze kolejny świetny zespół, który wprowadzał mnie w tajniki zarówno bieżących projektów jak i kultury szwedzkiej. Pierwszy raz próbowałem tortu z krewetkami, a Kanelbullary na pół roku wyparły z mojej diety rodzime pączki i drożdżówki 😊 Tutaj również znalazłem czas na wycieczki.

Göteborg, Szwecja

Ostatni placement odbywałem po części w dziale Sales w Olkuszu, gdzie zdobyłem bardzo dużo wiedzy na temat kontaktu, relacji z klientem oraz mogłem wesprzeć genialny zespół w tematach obsługi reklamacji technicznych, a także w tutejszym w dziale R&D w Olkuszu gdzie dalej realizuje swoje inżynierskie pasje i zajmuję się tematami VAVE oraz usprawnianiem pracy naszego laboratorium.

Za mną 2 lata doświadczeń i pracy z wieloma ciekawymi osobami z pasją. Serdecznie polecam każdemu skorzystanie z programu oferowanego przez IMI i rozwinięcie swojej ścieżki kariery w przyjemny i profesjonalny sposób. Do zobaczenia!

Aeroseum niedaleko Göteborga

Możesz dowiedzieć się znacznie więcej o Programie dla Absolwentów w IMI Hydronic Engineering.


Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj wspomnienia Agnieszki.Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj wspomnienia Daniela.


Michał