Paulina - wspomnienia z Graduate Programme

   Moja przygoda z IMI jest trochę nietypowa. W połowie lipca 2019 roku, po zakończeniu studiów magisterskich miałam bardzo dokładnie zaplanowane życie.
Tak było do momentu, gdy przypadkiem natrafiłam na ogłoszenie „Graduate Programme", które miało je zmienić o 180 stopni już we wrześniu tego samego roku. Nie patrząc na to, co miałam w planach, zaaplikowałam. Wysłać CV zawsze można! W końcu to mogłoby być spełnienie wszystkich moich zawodowych marzeń, a zwłaszcza jako kobiety inżynier!

Po inauguracji w Birmingham
​Odpowiedź dostałam bardzo szybko, a wszystkie etapy rekrutacji zostały przeprowadzone błyskawicznie i moje dotychczasowe marzenia o pracy w różnych krajach Europy stawały się coraz bardziej realne. Ostateczną odpowiedz dostałam po dwóch dniach i tak w ciągu kilku tygodni przeprowadziłam się z jednego końca Polski na drugi. Czy byłam gotowa? Na pewno nie. Czy o tym myślałam? Skądże! Od zawsze wiedziałam, że aby sięgnąć po to co najlepsze w życiu, trzeba wyjść z tej komfortowej strefy, o której mówi każdy coach. Nie myliłam się. Zaraz na początku pracy wyjechałam z 32 innymi „graduates" z całego świata do Birmingham na 2 tygodniowe szkolenia.

    Było niesamowicie! Dużo warsztatów, ćwiczeń, spotkań, rozmów, zwiedzania. Spotkało mnie tam o wiele więcej niż się mogłam spodziewać. Poznałam całą strukturę naszej firmy, dyrektorów zarządzających, ludzi, którzy kilka lat temu byli na moim miejscu. Niegdyś młodzi, dopiero co po studiach, teraz doświadczeni na wysokich stanowiskach. Ogrom motywacji jaki tam zebrałam jest nie do opisania.

​    Mój pierwszy „placement" odbywa się w teamie Global Supply Chain w Polsce. Dział, o którego pracy na początku nie miałam zielonego pojęcia stał się bardzo ciekawym wyzwaniem. Owo wyzwanie okazało się o wiele łatwiejsze niż myślałam za sprawą wsparcia jakie otrzymałam od moich obecnych kolegów z pracy. Wprowadzili mnie w tajniki prognozowania popytu, planowania sprzedaży oraz międzynarodowych dostaw. Nieprawdopodobne jest to, że w tak krótkim czasie nauczyłam się tak wiele. Obecny „placement" dobiega końca i z niecierpliwością wyczekuje kolejnego, bowiem czeka mnie przeprowadzka do Szwajcarii! W dodatku do działu, który od zawsze mnie interesował. Wracając do dni kiedy to byłam świeżo upieczoną absolwentką, nie jestem w stanie wyobrazić sobie lepszego miejsca na rozwój zawodowy jak ten program. Czuję, że dzięki niemu sama mogę zdecydować co mnie interesuje i jak ja widzę swoją przyszłość w świecie inżynierii.

 Jeśli jesteś ambitną i otwartą osobą to wystarczy - pozwól by IMI poprowadziło Cię dalej.

Możesz dowiedzieć się znacznie więcej o Programie dla Absolwentów w IMI Hydronic Engineering.Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj wspomnienia Agnieszki.Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj wspomnienia Daniela.


Paulina