Ogrzewanie w łazience bez ograniczeń?

Multilux 4-F to unikalny termostatyczny zestaw przyłączeniowy do grzejników łazienkowych i ogrzewania podłogowego oszczędzający do 50% czasu montażu.

- 2 w 1 - Grzejniki i pętla ogrzewania podłogowego na jednym obiegu
- Redukcja czasu montażu do 50% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań
- Uniwersalne centralne podłączenie odporne na zmiany wielkości grzejnika


Problem staje się inspiracją
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wysokiej jakości produktu oraz wymaganiom estetycznym firma IMI Hydronic Engineering prezentuje najnowszy zestaw łączący w jednej eleganckiej obudowie indywidualną regulację temperatury dla grzejnika i ograniczanie temperatury powrotu ogrzewania podłogowego. Jedno urządzenie to łatwiejszy dostęp do regulacji temperatury dla użytkownika pomieszczenia. Jest to idealne rozwiązanie, jeżeli mieszkańcy chcą suszyć ręczniki na grzejnikach drabinkowych, a jednocześnie po kąpieli nie lubią chodzić po zimnej posadce.

Ułatwienie dla instalatora
Dotychczasowe rozwiązania dla wysokoefektywnych instalacji niskotemperaturowych opierały się na zastosowaniu wielu elementów takich jak zestaw podłączeniowy do grzejników, który mógł się składać z zaworu termostatycznego (np. V-exact II) wraz z głowica termostatyczną (np. DX) oraz zaworu powrotnego do grzejnika (np. Regutec) oraz zestawu ograniczającego temperaturę powrotu (np. DX RTL lub Multibox RTL). Rozwiązania te wymuszały zwiększony zakres prac budowlanych oraz instalacyjnych ze względu na konieczność zasilania dwóch niezależnych obiegów ogrzewania. Jedno urządzenie to mniej pracy dla instalatora.

Pełna niezależność
Zintegrowana po stronie grzejnikowej cieczowa głowica termostatyczna DX utrzymuje w pomieszczeniu odpowiednia temperaturę powietrza w zakresie 6 °C – 28°C . Ogranicznik temperatury powrotu RTL zapewnia właściwą temperaturę czynnika w pętli ogrzewania płaszczyznowego. Zakres regulacji powrotu z pętli wynosi od 0 °C – 50°C i pozwala na ogrzanie instalacji podłogowej w obrębie jednego pomieszczenia do 20m2. Ogromną zaletą Multilux 4-F jest możliwość niezależnego sterowania pętlą podłogową i grzejnikiem. Zestaw umożliwia konserwację instalacji centralnego ogrzewania bez przerywania pracy pompy.
 
Estetyka i higiena
Zestaw wyróżnia się eleganckim, nowoczesnym wyglądem, łatwością utrzymania czystości, umożliwia łatwe sterowanie parametrami temperatury powietrza oraz pętli instalacji podłogowej.
 
"Made in Germany”, czyli najwyższa jakość armatury z Niemiec do instalacji grzewczych – to od lat symbolizuje marka IMI Heimeier. Produkty IMI Heimeier są produkowane w jednej z najnowocześniejszych, zautomatyzowanej linii produkcyjnej i montażowej Erwitte.
 
​Wyróżniające cechy Multilux 4-F:

- Połączenie zaworu termostatycznego i ogranicznika temperatury powrotu dla grzejników łazienkowych lub dekoracyjnych i dodatkowego ogrzewania podłogowego
- Możliwość odcięcia grzejników i ogrzewania podłogowego - konserwacja bez przerywania pracy
- Oszczędność do 50% czasu montażu
- Wkładka V-Exact II z nastawą wstępną do równoważenia hydraulicznego do grzejników i obwodu ogrzewania podłogowego
- Możliwość podłączenie rur gwint zewnętrzny G3/4 dla złączek zaciskowych do rur z tworzyw sztucznych, miedzi, stali cienkościennej i rur wielowarstwowych.
- Zastosowanie w instalacji 2-rurowej
- Maskownice dekoracyjne w kolorze białym

​Wiecej możesz dowiedzieć się z naszego Niezbędnika Praktyka 
Autorzy:
Mirosław Tylek; Rafał Łępa
Doradcy techniczni
IMI Hydronic Engineering 


Multilux 4-F

9690-57.800


Multilux 4-F