Československá obchodní banka Bank powszechny Československá obchodní banka a.s. wymagał systemu, który w efektywny sposób mógłby zapewnić optymalne parametry powietrza wewnętrznego w swojej nowej centrali, najwyższym budynku w Czechach.

​​​​​​​​​​​​​


Doświadczenie IMI Hydronic Engineering nie tylko pomogło osiągnąć postawiony cel oraz otrzymać, jako pierwszy budynek w Czechach, certyfikat LEED, ale również tytuł „Złotego budynku” za zrównoważoną konstrukcję oraz energooszczędne właściwości. 

Centrala Banku powszechnego Československá obchodní banka ma powierzchnię 83 000 m2. Posiada 5 poziomów naziemnych oraz 3 podziemne. Jest miejscem pracy dla 2600 osób, którzy obsługują setki klientów każdego dnia. Budynek posiada 2 restauracje, obszerne sale konferencyjne oraz 3 duże dziedzińce. Jest to miejsce gdzie komfort jest równie ważny jak zyski.

Wyzwanie
Żądając najwyższego komfortu w pomieszczeniach budynku przy zachowaniu wysokiej wydajności, klient potrzebował szanowanego partnera z ogromnym doświadczeniem z branży technicznej, który przedstawiłby kompletny projekt efektywnego utrzymania ciśnienia i zapewnienia odpowiedniej jakości wody opierając się na regulacji termostatycznej.
Klient zdawał sobie sprawę, że obszerny rozmiar budynku jest dodatkowym wyzwaniem dla zaprojektowania wydajnego systemu, co wymagało współpracy z firmą o dużym doświadczeniu w przedsięwzięciach tego typu.

Rozwiązanie
IMI Hydronic Engineering już w przeszłości miało przyjemność współpracować z projektantem systemów HVAC (ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji) przy kilku wspólnych projektach. Z tego powodu IMI Hydronic Engineering zostało zaproszone do pracy nad kolejnym projektem już od samego początku, zdając sobie sprawę z wyzwania, jakim jest zaprojektowanie systemu, który miał zapewnić komfort dla tak dużych przestrzeni i wielu jej użytkowników.

IMI Hydronic Engineering opracowała ekspertyzę hydrauliczną, która potwierdziła, że proponowane rozwiązanie zapewni odpowiednią wydajność systemu, zminimalizuje zużycie energii oraz utrzyma optymalne parametry powietrza w budynku.

Rozwiązanie zostało zaprojektowane, aby utrzymać właściwą wartość ciśnienia w całym systemie. IMI Hydronic Engineering zapewniło odpowiednie rozwiązanie dla zoptymalizowania systemu oraz pomoc techniczną podczas montażu i rozruchu instalacji, aby sprawdzić czy cały system został zrównoważony zgodnie z założeniami projektowymi.

Dla maksymalnego komfortu, każde pomieszczenie zostało wyposażone w termostatyczne regulatory.

Rezultat
Zintegrowany system zapewnia teraz komfortowe, stałe i łatwe w kontroli parametry powietrza wewnętrznego w całym budynku, co tworzy zarówno u klientów jak i pracowników banku odczuwanie komfortu przez cały rok. Oszczędność energii wynikająca ze zastosowanego rozwiązania pomogła budynkowi wygrać nagrodę. W lipcu 2008 roku budynek został wyróżniony certyfikatem LEED - „Leadership In Energy and Environmental Design” (Przodowanie w projektowaniu budynków energooszczędnych i przyjaznych środowisku) oraz nagrodzony złotem w finałowej ocenie za energooszczędny projekt zgodny z myślą zrównoważonego rozwoju.
Celem tego projektu było stworzenie niezawodnego i wydajnego systemu ogrzewania i chłodzenia, który jednocześnie będzie przyjazny środowisku. W oparciu o wieloletnią i ścisłą współpracę oraz sprawdzona jakość, ICG był oczywistym wyborem, który zapewnił pełen sukces projektu - Jaromír Kačer, Engineer, ENVIROTECH, s.r.o. 

Fakty​
  • Typ projektu Obiekty biurowe
  • Budynek Československá obchodní banka
  • Lokalizacja Prague, Republika Czeska
  • Całkowita powierzchnia 83 000 m2
  • Projektant SKANSKA, a.s.
  • Właściciel CSOB Group
  • Inwestycja € 150 000​

Nowości i promocje

Mutlilux 4-F
19 marca 2020
Ważna informacja - COVID-19
17 marca 2020
Cennik 2020
25 lutego 2020
Dołącz do IMI w Warszawie
15 lutego 2020
Diagnoza za pomocą siłownika?
10 stycznia 2020
IMI Akademia Online w Gliwicach
27 listopada 2019
Pobierz nowy Poradnik aplikacyjny 2019
08 października 2019
Chcesz zobaczyć więcej?
25 września 2019
Audytor 7.1
22 sierpnia 2019
TA-Slider
30 kwietnia 2019
HyTools: Nowa aktualizacja
15 marca 2019
ISH 2019
12 lutego 2019
Cennik 2019
01 lutego 2019
Ostatnie dwa tygodnie promocji
19 listopada 2018
Nowy STAD Aktualizacja
28 czerwca 2018
Air and dirt can undermine system performance
14 czerwca 2018
Nowy STAD
24 kwietnia 2018
Simply Compresso
05 października 2017
Pojawiło się nowe wydanie IMI Eye
28 lutego 2017
Kampania TA-Slider
13 lutego 2017
TA-COMPACT-P
13 lutego 2017
Zeparo Cyclone Dirt
13 lutego 2017
Československá obchodní banka