Cidade Administrativa Presidente Tancredo Neves ​​​​​​​​​​​​​​

​​​​​Praktyczna wiedza IMI Hydronic Engineering w dziedzinie systemów hydraulicznych oraz optymalizacja systemów HVAC (ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji) pozwoliła zrealizować ambitny plan uczynienia nowego kompleksu budynków rządowo biurowych w brazylijskim Minas Gerais, efektywnym i wydajnym. 

​​​​​​

Zaprojektowany przez znanego architekta Oscar’a Niemeyer’a, Cidade Administrativa Presidente Tancredo Neves, kompleks budynków rządu stanowego w Minas Gerais jest architektonicznym dziełem. Jest imponujący również ze strony zrównoważonego rozwoju, jako zbudowany zgodnie z protokołem w sprawie zmian klimatu i ochrony środowiska z Kioto i Montrealu.

Kompleks ma powierzchnię 270 000 m2 a idea zrównoważonego rozwoju jest podkreślona w każdym elemencie – od oszczędnego zużycia energii, innowacyjnego przetwarzania odpadów i systemu wtórnego wykorzystania wody po przystępność, meble posiadające certyfikat FSC (system certyfikacji lasów i produktów drzewnych) oraz ochronę najbliższych terenów wiejskich.

When it came to HVAC efficiency in one building at the complex, the consultant in charge turned to IMI Hydronic Engineering for help in realising the potential benefits.

Wyzwanie

Rząd państwowy postawił jako cel zmaksymalizowanie wydajności budynku. Osoby pracujące nad projektem wiedzialy , ze zoptymalizowany system pomoże obnizyć ilość energii potrzebną do pompowania wody lodowej w budynku.

Zadanie wymagało podjęcia współpracy z projektantem, ktory miał doświadczenie zarówno projektowe jak i praktyczne oraz potrafił przedstawić najciekawszy pomysł na optymalizację systemu w celu zwiększenia jego wydajności.

Wybór IMI Hydronic Engineering do wykonania zadania był oczywisty, w oparciu o bogate doświadczenie zespołu IMI Hydronic Engineering oraz owocną współpracę z projektantami i wykonawcami przy tworzeniu innych projektów w przeszlości.

Rozwiązanie
Aby zmniejszyć koszty zużycia energii, konsultant chciał obniżyć prędkość oraz moc poziomów, a także zwiększyć temperaturę wody zimnej w systemie z 5.5ºC do 7ºC

Odział IMI Hydronic Engineering w Brazylii ściśle współpracował z konsultantem od początku tworzenia projektu aż po uruchomienie instalacji. IMI Hydronic Engineering dokonało ekspertyzy oraz zapewniło wsparcie w optymalizacji systemu hydraulicznego poprzez techniczne dyskusje oraz porady, jak osiągnąć rozwiązanie, które sprostałoby oczekiwaniom konsultanta i właściciela. Firma IMI Hydronic Engineering przeprowadziła również wszystkie obliczenia, niezbędne do doboru i zwymiarowania zaworów oraz określenia optymalnych ciśnień, aby osiągnąć jak najlepszą wydajność pracy systemu.

Podczas montażu i kolejnych etapów uruchamiania instalacji IMI Hydronic Engineering odwiedziła miejsce prowadzenia prac i przeszkoliła instalatorów w dziedzinie rozwiązywania problemów, aby możliwy był właściwy, sprawny i niepochłaniający wiele czasu montaż instalacji już od dnia rozpoczęcia prac.

Rezultat
IMI Hydronic Engineering dostarczyło rozwiązanie, które pomogło spełnić oczekiwania konsultanta w dziedzinie energooszczędności systemu, co pozwoliło rządowi stanowemu na osiągnięcie oszczędności na poziomie 21% w zużyciu energii.
System nadal pracuje bez zarzutu, dzięki czemu pracownicy mogą cieszyć się wysokim komfortem pracy oraz bezproblemowym i energooszczędnym eksploatowaniem systemu.

Fakty
  • Typ projektu Obiekty biurowe
  • Budynek Cidade Administrativa Presidente Tancredo Neves
  • Lokalizacja Minas Gerais, Brazylia
  • Projektant Protherm and DW Engenharia
  • Właściciel Minas Gerais State Government​

Nowości i promocje

Mutlilux 4-F
19 marca 2020
Ważna informacja - COVID-19
17 marca 2020
Cennik 2020
25 lutego 2020
Dołącz do IMI w Warszawie
15 lutego 2020
Diagnoza za pomocą siłownika?
10 stycznia 2020
IMI Akademia Online w Gliwicach
27 listopada 2019
Pobierz nowy Poradnik aplikacyjny 2019
08 października 2019
Chcesz zobaczyć więcej?
25 września 2019
Audytor 7.1
22 sierpnia 2019
TA-Slider
30 kwietnia 2019
HyTools: Nowa aktualizacja
15 marca 2019
ISH 2019
12 lutego 2019
Cennik 2019
01 lutego 2019
Ostatnie dwa tygodnie promocji
19 listopada 2018
Nowy STAD Aktualizacja
28 czerwca 2018
Air and dirt can undermine system performance
14 czerwca 2018
Nowy STAD
24 kwietnia 2018
Simply Compresso
05 października 2017
Pojawiło się nowe wydanie IMI Eye
28 lutego 2017
Kampania TA-Slider
13 lutego 2017
TA-COMPACT-P
13 lutego 2017
Zeparo Cyclone Dirt
13 lutego 2017
Cidade Administrativa Presidente Tancredo Neves