Eclipse 300
Automatyczna regulacja dla dużych przepływów, idealna dla systemów ekologicznych

Zawór Eclipse z technologią AFC do automatycznej regulacji przepływu jest teraz dostępny również dla wysokich wymagań przepływu do 300 l/h.


2021-02-18

Zawory grzejnikowe IMI Heimeier Eclipse z technologią AFC automatycznie regulują przepływ do żądanej wartości niezależnie od różnicy ciśnień. Technologia automatycznej regulacji przepływu gwarantuje optymalny komfort cieplny i oszczędność energii nawet w trudnych do opanowania sytuacjach, takich jak praca przy częściowym obciążeniu lub w przypadku nadmiaru zasilania, np. w wyniku zamknięcia sąsiednich zaworów lub podczas porannej fazy grzewczej.

Zawory grzejnikowe Eclipse nie tylko ułatwiają równoważenie instalacji hydraulicznej, ale także są łatwe w montażu, dopasowaniu, ustawieniu i zapomnieniu. Precyzyjna znajomość sieci rur i skomplikowane obliczenia nie są już konieczne.

Eclipse 300, najnowszy dodatek do gamy produktów, oferuje teraz rozwiązanie dla jeszcze bardziej wszechstronnego zakresu zastosowań. Wyższe zakresy przepływu od 30 do 300 l/h zostały specjalnie zaprojektowane dla potrzeb dużych grzejników i systemów o małych rozpiętościach temperatur (małe ∆T).


Systemy niskotemperaturowe z pompami ciepła (ekologiczne) mogą wymagać nawet czterokrotnie większej ilości wody, która musi przepłynąć przez grzejnik lub system ogrzewania podłogowego, aby uzyskać pożądany efekt. Wiele istniejących systemów rurowych i nastawnych zaworów grzejnikowych nie jest do tego przystosowanych. Firma IMI Heimeier jako pierwsza opracowała dynamiczny zawór grzejnikowy, który może obsłużyć dwa razy większy przepływ.

Rodzina produktów Eclipse jest dostępna dla normalnego przepływu 10-150l/h (pomarańczowy kapturek) i 30-300l/h z nową Eclipse 300 z zielonym kapturkiem.

Wszystkie zawory termostatyczne Eclipse są przeznaczone do stosowania w dwururowych pompowych instalacjach ogrzewania wodnego o temperaturze roboczej do 120 °C i mogą być stosowane przy różnicy ciśnień do 60 kPa. Modele Eclipse są dostępne w standardowych rozmiarach i wykonaniach zaworów zgodnych z normą EN 215. Eclipse 300 jest dostępny w standardach DIN.
Przejdź do strony produktowej


Eclipse 300 dla wysokich przepływów